KONST / Litografier / Färglitografi 15033057
nr 1503 3057
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Signerad, numrerad 9/125, daterad 1988, "Spanska sånger". Färglitografi, bildmått: 75x58 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
600 kr
måndag 21 november 2022
kl 19:50:13
Acke Oldenburg
Läs mer om Acke Oldenburg